Aby vše správně fungovalo a váš zážitek z webu byl co nejlepší, používáme soubory cookies. Některé jsou nutné pro chod webu, díky jiným vám můžeme zobrazit obsah na míru, měřit návštěvnost, nebo se vám čas od času připomenout. Děkujeme za váš souhlas s jejich použitím.

Více informací

Příběh Štěpána

Vše začalo pořádným hummusem v roce 2011. Od té doby jsme ušli pořádný kus cesty a už to není zdaleka jen o hummusu.

Se zápalem jsem se v roce 2011 pustil do plnění vlastního snu. A začalo to (pořádným!) hummusem. Po několika návštěvách blízkého orientu a koštování typických pokrmů, jsem propadl kouzlu izraelských tradic.V hlavě se mi v hlavě začala rodit myšlenka I love Hummus. O pár měsíců později jsem v Čechách založil malou rodinnou firmu. Po krátkém čase již u hrnců cizrny nestačila pouze moje 84letá babička, která nad cizrnou bděla od začátku. Tým se začal rozšiřovat, stejně jako nabídka výrobků. V roce 2017 jsem mezi své produkty zařadil i Kimchi. Dařilo se! Přesun do nové továrny, nové příchutě, rostoucí tým, export do okolních zemí, příchod synka Josífka. Desetileté výročí založení firmy I love Hummus jsem se rozhodl oslavit pořádnou změnou. Už to není jen o hummusu, s láskou pro vás kvasíme zeleninové saláty pod značkou Beavia – pure food. pure love (z latiny Šťastná cesta). Naše hummusy stále najdete pod značkou I love Hummus, nic se nemění. Beavia je další kapitolou našeho příběhu o lásce k dobrému jídlu a zdravému životnímu stylu.

Přidejte se na naši šťastnou cestu.

Štěpán Hodač

Zakladatel Beavia (dříve I love Hummus)

Plnění vlastního snu

2010

Nebaví mě práce realitního agenta

Jsem zavřený v knihovně VŠCHT, kde studuju vše potřebné k výrobě hummusu. Každý den zároveň vařím nové várky hummusu a hledám správnou recepturu.

2011

Během jednoho večera vzniká první etiketa

Dodávám do téměř všech obchodů se zdravou výživou v Praze a zároveň se projevuje chyba v plánování. Mám peníze jen na suroviny a benzín do auta. Jsem 2 měsíce jen na zelenině.

2012

Domeček babičky Vlasty rekolaudován na potravinářskou provozovnu

Jupí už nedělám všechno sám, ale mám prvního zaměstnance Martina.

2013

Zakládám I love Hummus s.r.o. a kupuji první dodávku. Vyrážíme do dalších měst

Rozvážíme po Středočeském kraji, vozíme do Plzně a Brna. Vstupuje první společník Abrahám.

2014

Poprvé měníme etikety

Od změny jsme si slibovali lepší prodejnost, místo toho nastal propad tržeb o 40%. Na palubu se připojuje třetí společník, kamarád Tomáš.

2017

Na pulty obchodů vstupuje Kimchi

Stěhujeme se do velké provozovny ve Všechlapech! Do teď jsme fungovali v domečku babičky, kde kuchyň měla celých 12m².

2018

Staré odchází a nové přichází

Místo Abraháma a Tomáše, kterým děkuji za pěkný kus společné cesty co jsme spolu ušli, na palubu jako společníci vstupují manželé Lhotákovi.

2021

K 10tému výročí přinášíme na trh novou značku Beavia

V centru našeho zájmu jsou fermentované potraviny. Výrobky jsou k dostání v České republice, Německu, Rakousku, Polsku, Maďarsku a na Slovensku.

2022

Značka Beavia sklízí úspěch doma v ČR i v zahraničí

Rozšiřujeme nabídku produktů o miso, luggi, kvašenou červenou řepu a kimchi z hlávkového zelí. Prodáváme na amazon.de a pokračujeme v exportu.

2023

Zvětšujeme provozovnu a rozšiřujeme portfolio produktů

Výrobní prostor ve Všechlapech jsme rozšířili o 20m² a díky tomu navýšili produkci. Představili jsme nově nechlazenou řadu fermentovaných produktů.

cover

Příběh výroby

Výroba je naše vášeň. Loupání, čištění, krájení, míchání – ručně a s láskou. Každý den zpracováváme tuny zeleniny ve vlastní továrně ve Všechlapech u Benešova s pomocí nejnovější technologie strojního plnění do sklenic. Naše produkty, jsou čistě přírodní, bez přidaných konzervantů a přidaného cukru. Zeleninu během sezony nakupujeme od českých farmářů a dbáme na její kvalitu. Mimo sezónu si ji pečlivě vybíráme u evropských pěstitelů.

Proces kvašení probíhá ve speciálních kádích za přesně určených podmínek. Denně láskyplně měříme pH (kyselost), obsah cukru a senzorické vlastnosti, aby každá sklenice na vašem stole dodala vašemu jídlu špetku dokonalého osvěžení.

cover

Příběh kvašení

Kvašení neboli fermentace je naše každodenní radost. Kouzlo kvašení znaly již naše babičky, jako odvěký způsob uchování potravin bez ledniček a bez přidávaní jakýchkoliv dalších konzervantů. Jedná se o proces přeměny organických látek pomocí přátelských bakterií a jejich enzymů ze složitějších na jednodušší. Podmínky, které se v průběhu kvašení vytvoří jsou nepříznivé pro jakékoliv nepřátelské bakterie, které způsobují kažení potravin. Pojídáním kvašených pochoutek dostáváme do těla prospěšné probiotické bakterie a enzymy, které nám pomáhají trávit, podporovat imunitu a být v kondici.

Proč se zamilovat do Beavia kvašených potravin?

• Jsou lépe stravitelné, než ty nekvašené. • Podporují střevní mikrobiom a usnadňují trávení díky obsaženým probiotickým bakteriím. • Posilují imunitu a kardiovaskulární systém. • Mají nízký počet kalorií. • Kimchi patří mezi TOP 5 nejzdravějších jídel na světě zároveň účinně potlačuje virové infekce a studie dokonce naznačují účinnost jako potencionálního bojovníka proti rakovině. (Machala, 2015)

Příběh planety

Udržitelnost je součást naší „šťastné cesty“. Kompostujeme. Aktivně třídíme. V budoucnu bychom rádi přešli na solární elektřinu.

Jsme součástí programu EKO-KOM - systému sběru a recyklace obalových odpadů, který je z jedním z největších ekologických projektů v České republice. Aktivně spolupracujeme s obcí Všechlapy, kde je srdce naší výroby. Preferujeme lokální zaměstnance. Všechny naše obaly jsou plně recyklovatelné a lze je znovu využít (reuse-recycle). Nově jsme přešli na vodou odnímatelné etikety všech fermentovaných produktů, tak aby se daly lépe třídit.

Píšeme články, abychom rozšířili povědomí o recyklovatelnosti odpadů, proč kupovat BIO, jestli sklo je lepší než plastový obal, o důležitosti kvalitní vody nebo o možnosti obnovitelných zdrojů.

34

barevných kontejnerů

Díky naší účasti na systému EKO-KOM jsme za roky 2019 a 2020 zajsitili provoz a obsluhu 34 barevných kontejnerů na tříděný odpad. Umožnili jsme tak třídit odpad 694 obyvatelům.

61

tun CO²

Celkový podíl na snížení skleníkových plynů za roky 2019 a 2020 činí 64 tun CO², což odpovídá produkci emisí 28 automobilů

2

dny

Námi uspořená energie představuje 2 dny spotřeby elektrické energie na veřejném osvětlení v Praze.